Coś dla ciała i dla ducha!
Masaż charakteryzuje się wszechstronnym działaniem na organizm
Pomaga w redukcji przykrych objawów somatycznych, a także doskonale odpręża i relaksuje. Jest stosowany na całym świecie w celach rehabilitacyjnych oraz w leczeniu.
Masaż klasyczny polega na odpowiednim działaniu fizycznym: ugniataniu, rozcieraniu, głaskaniu i oklepywaniu dłońmi różnych miejsc na ciele. Dzieli się na masaż leczniczy, sportowy, masaż relaksacyjny i limfatyczny. Właściwą technikę terapii dobiera się indywidualnie do stanu i dolegliwości pacjenta.
Ten rodzaj terapii jest polecany osobom cierpiącym na dysfunkcje i bóle kręgosłupa, stawów i mięśni. Wspomagająco masaż zaleca się osobom zapracowanym i narażonym na stres. Leczniczo masaże stosuje się jako element terapii i rehabilitacji po doznanych urazach, kontuzjach i w stanach pooperacyjnych. Masaże pomagają rozluźnić mięśnie, przyspieszyć regenerację organizmu i głęboko się zrelaksować, co korzystnie wpływa na powrót do formy.
Wiele rodzajów masażu, w tym zabiegi manualne oraz rodzaje hydromasażu są zalecane dla osób ze wszystkich grup wiekowych.
W zależności od tego, czy odbywa się przed wysiłkiem, czy po nim, wyróżnia się masaż przedwysiłkowy lub powysiłkowy (regenerujący organizm). Jego celem jest zniwelowanie ogromnego zmęczenia organizmu, np. po treningu lub zawodach. W ten sposób przyspieszona zostaje regeneracja, dzięki czemu można w niedługim czasie podjąć kolejne treningi i osiągnąć zamierzone rezultaty.
Masaż uzupełniający wspomaga trening i ma na celu osiągnięcie jeszcze lepszych wyników przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka powstania kontuzji. Masaż sportowy różni się od masażu relaksacyjnego przede wszystkim siłą wykonania, która w przypadku tego pierwszego jest zdecydowanie większa. Energiczność takiego zabiegu wynika z konieczności rozgrzania mięśni. Zwiększona ciepłota i poprawione krążenie wykazuje korzystny wpływ na gotowość organizmu do podjęcia dużego wysiłku fizycznego.
Jest jedną z metod leczenia fizykalnego, która pozwala na usprawnienie krążenia limfy i przeciwdziała w ten sposób powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem.
Drenaż limfatyczny likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne. Pozwala również na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia.
Taki rodzaj masażu pomaga szybko i skutecznie pozbyć się zalegających w organizmie toksycznych produktów przemiany materii.
Codzienny stres wywołuje wiele niekorzystnych efektów, dających objawy zarówno somatyczne jak i niesomatyczne. Dla osób żyjących w ciągłym stresie najodpowiedniejszą formę masażu stanowi masaż relaksacyjny. Prawidłowo wykonany masaż pobudza skórę i mięśnie pacjenta, zmniejszając ich napięcie, przywraca miarowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak bóle głowy i pleców, zaburzenia koncentracji, depresję, a nawet ogólne wyczerpanie organizmu.
Masaż relaksacyjny skupia się na redukcji punktowych napięć mięśniowych. Przynosi efekt odprężenia całego ciała. Pomaga zmniejszyć ból poszczególnych odcinków kręgosłupa – pleców, karku, barków i szyi. Ma też wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto, taki rodzaj terapii sprzyja wyciszeniu emocjonalnemu, odprężeniu i głębokiej relaksacji. Masaż wykonywany przez profesjonalistę, w gabinecie odnowy biologicznej to wspaniały sposób na wszechstronne zadbanie o potrzeby organizmu.