Nasi fizjoterapeuci zadbają o Twoje zdrowie!
Fizykoterapia to metoda wykorzystująca do leczenia działanie czynników fizykalnych. Wyróżnia się elektroterapię, czyli leczenie prądem elektrycznym, magnetoterapię, leczenie ciepłem i zimnem, światłem i ultradźwiękami.
Różnorodność zabiegów wykonywanych jako element fizykoterapii sprawia, że pacjenci mają do wyboru cały wachlarz dostępnych usług. W ramach terapii dostępna jest stymulacja za pomocą różnych czynników fizykalnych. Wykwalifikowana kadra rehabilitantów zapewnia naszym Gościom profesjonalne i skuteczne zabiegi, takie jak:
Zadaniem tej gałęzi fizjoterapii jest utrzymanie i przywracanie sprawności fizycznej pacjenta. Fizykoterapia działa przede wszystkim na poprawę możliwości ruchowych. Efekt ten można uzyskać m.in. dzięki zauważalnemu złagodzeniu bólu i rozluźnieniu mięśni. Terapia obejmuje wykorzystanie ruchu i innych czynników, które naturalnie występują w środowisku. Jest ona podstawowym elementem rehabilitacji medycznej i wykonuje się ją wtedy, gdy lekarz prowadzący zaleci taki rodzaj terapii.
Prawidłowo prowadzona fizykoterapia umożliwia pacjentom powrót do wykonywania codziennych czynności.
Z zalet tej terapii mogą skorzystać osoby borykające się ze schorzeniami neurologicznymi, chorobami układu ruchu, a także układu sercowo-naczyniowego. Fizykoterapia pomaga takim pacjentom odzyskać sprawność ruchową, przez co uczestnictwo w codziennych czynnościach znów staje się możliwe i nie wiąże się z niedogodnościami i bólem.
Laseroterapia i Laseroterapia wysokoenergetyczna Zabieg polegający na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu ludzkiego energii w postaci światła. W tym celu używany jest laser medyczny, który emituje skupioną, jednobarwną wiązkę światła wykazującego działanie lecznicze. Laseroterapia wykorzystuje bezpośrednie działanie na procesy zachodzące we wnętrzu organizmu bez uszkodzenia tkanek. W ten sposób można leczyć dolegliwości bólowe, urazy, łagodzić objawy chorób dermatologicznych i schorzeń układu ruchu.
TENS Przezskórna stymulacja elektryczna nerwów. Podczas tej terapii wykorzystuje się prądy impulsowe o niskiej częstotliwości. Wytwarzane są przez specjalne miniaturowe stymulatory i są bezpieczne dla tkanek. TENS to nieinwazyjna metoda leczenia dolegliwości bólowych występujących w przebiegu chorób oraz w następstwie doznanych urazów. Zabieg z wykorzystaniem prądów trwa od 20 do 60 minut.
Fala uderzeniowa –Zabieg polegający na wytworzeniu przez specjalistyczne fali uderzeniowej przenoszonej do organizmu za pomocą aplikatora. Wytworzone ciśnienie może wzrosnąć do 100 MPa po czym gwałtownie spaść do wartości ujemnej. Dzięki temu fala przenika przez skórę trafiając w konkretne miejsce będące ogniskiem bólu lub zapalenia.
Magnetoterapia Polega na ekspozycji całego ciała lub jego części na pole magnetyczne o wyższej indukcji pola niż w magneto-stymulacji. Pole magnetyczne jest czynnikiem zewnętrznym przenikającym przez organizm człowieka. Zmienia funkcje biologiczne tkanek i mobilizuje procesy odpornościowe i regeneracyjne. Przyspiesza gojenie się tkanek i przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych kości i stawów. Magnetoterapia to metoda nietermiczna, która może być przeprowadzana przez ubranie, gips, bandaże itp., co zapewnia możliwość jej przeprowadzenia u grupy pacjentów w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach.
Ultradźwięki To fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego. Drgania są generowane przez przetwornik ultradźwiękowy. Terapia polega na oddziaływaniu na tkanki znajdujące się pod skórą. Fala ultradźwiękowa przenika przez specjalny żel do struktury skóry i działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a przy tym przyspiesza proces gojenia się ran. Wpływa też na sprawniejszy przepływ limfy.